Віта Жигаліна
Можливість мирно збиратись - це БАЗОВЕ право будь-якого суспільства. Без цього ні про яку демократію і мови не може бути. Це і мотивує мене продовжувати займатись громадським спостереженням».

Про труднощі в спостереженні Віта посміхається: «Труднощі людські - зимові моніторинги». Так, так, спостерігачі та спостерігачки ОЗОНу виявляють бажання моніторити за будь-якої погоди.

ОЗОН – це також весело. У всіх спостерігачів та спостерігачок багато пам'ятних моментів. Віта згадує веселі історії, зокрема улюблену, яку вона чула, і каже: «Головне під час спостереження – не загубити колони протестувальників». Проте, навіть якщо хтось це зробить, ОЗОН лагідно пробачає і ми занотовуємо це на сторінках нашої історії, часто ілюстрованої мемами.
«Я – звичайна людина, якій не все одно, в якій країні я завтра прокинусь» - розповідає про себе Віта Жигаліна для рубрики #ОЗОН_в_обличчях

До ОЗОНу я доєдналась 2 роки тому. Перший досвід громадського спостереження здобула під час Маршу рівності в 2018 році. Мені здавалось важливим те, щоб люди могли вийти на вулицю і голосно заявити свою позицію. І не так важливо, що це за позиція. Ключове - це можливість її висловити.

Коли розповідаю іншим, чим ми займаємось, більшості складно розібратись в чому саме полягає наша діяльність. А мені подобається думати, що моя робота в ОЗОНі - це малесенький внесок в таку складну штуку як "права людини".