Поліція на протестах


Свобода мирних зібрань – фундаментальне право людини. Мітинги та демонстрації є основним інструментом для висловлення позиції та підняття важливих проблем. Якщо у людей є право на мирний протест, то вони можуть вибороти собі й всі інші права. Саме тому ініціатива громадського спостереження ОЗОН вже багато років займається моніторингом дій поліції та влади у питаннях свободи мирних зібрань.

У контексті позитивних обов'язків держави щодо захисту зібрань - саме поліція відіграє важливу роль у сприянні реалізації цієї свободи. Вона зобов'язана захищати учасників зборів, дозволяючи їм вільно висловлювати свої погляди в межах видимості і чутності їх цільової аудиторії.

Події Євромайдану та підвищення рівня конфліктності зібрань останнім часом як ніколи актуалізують громадський контроль за ефективним виконанням функцій, покладених на поліцію під час охорони громадського порядку під час мирних зібрань.

Результати

Ми відвідали сотні судів та десятки вуличних акцій протесту. Ми фіксували та поширювали у вітчизняних та міжнародних медіа факти неналежної роботи суддів та правоохоронців. Наші звіти, запити та скарги були розглянуті різними органами влади та ретельно вивчені міжнародним організаціями. Ми змусили не одного функціонера бюрократичного апарату держави рахуватись з нормою закону.
28
запитів на доступ до публічної інформації
10
звернень до органів влади
6
з них стосувалися ініціювання службових розслідувань
1
справа була передана до Державного бюро розслідувань
Навчання
Кожна людина може приєднатися до моніторингу дій поліції. Волонтери, які взяли участь у навчанні першого ступеню, яке відбувається у різній формі (інформаційна зустріч, базовий семінар тощо) отримують навички моніторингу, а також відповіді на питання:

• Як зобов'язаний/а діяти полісмен/ка, коли мирна акція перестає бути мирною?
• Як правильно оцінювати дії поліцейських при охороні громадського порядку?
• Які підрозділи поліції залучаються сьогодні на протестах?
Громадські спостерігачі не є учасниками зібрання.

Вони виконують роль дзеркала: не підтримують жодну зі сторін та намагаються об'єктивно документувати все, що відбувається.
Стати частиною OZON
Подайте заявку аби пройти курс навчання разом із найбільш прогресивною спільнотою активних містян.