Результати громадського спостереження
До зустрічі в Нормандському форматі
Зібрання у Києві 8 грудня 2019 року
Частина 1.
Зібрання ЄС, Голос, Батьківщина


Дата: 8.12.2019
Час: 13:00 - 15:30
Час спостереження: 13:20 - 15:34

Місце: Майдан Незалежності

Кількість учасників/ць: 4200

Кількість поліції (без урахування груп резерву та прилеглої території, тобто безпосередньо на місці зібрання): ~ 40
ГУНП - 22 поліцейських з 2 службовими собаками
Поліція діалогу - 12 поліцейських
Військовослужбовці НГУ - 4 військовослужбовці з 2 службовими собаками
Патрульна поліція - 1 поліцейський

Кількість та розташування спеціального транспорту поліції поруч та на прилеглій території: ~ 50
ГУНП: 3
Поліція Діалогу: 1
Патрульна Поліція: 11
Кінологічна служба: 1
ТОР: 1
ППОП: 2
Комунальний автобус: 2

Транспорт Національної Гвардії
Автобуси: 17
Мікроавтобуси: 3
Вантажівки: 2
Пункт відеофіксації: 1
СДБР: 2

Пожежники ДСНС 1
Пожежники НГУ: 2


Опис розташування спец. транспорту: На вулиці Інститутській навпроти Майдану Незалежності було зафіксовано автомобіль Головного управління з поліцейськими, автомобіль Поліції діалогу, 3 автомобілі Патрульної поліції та автомобіль кінологічної служби Головного управління. На Майдані Незалежності також було зафіксовано автомобіль Патрульної поліції. Біля Жовтневого палацу було зафіксовано 5 автобусів та 3 мікроавтобуси Національної гвардії, 1 мікроавтобус ТОРу, 1 автомобіль з чорними номерами (імовірно, або ЗСУ, або СБУ) та 2 військові вантажівки, накриті маскувальною сіткою. Біля Національного банку було зафіксовано 4 автобуси, автомобіль пожежної служби та пункт спостереження Національної гвардії, 1 автомобіль Патрульної поліції та 1 автомобіль Поліції особливого призначення. З іншого боку вулиці Банкової біля Офісу президента України було зафіксовано теж 1 пожежний автомобіль Національної гвардії та 1 автомобіль Головного управління. Біля театру ім. І. Франка стояли 5 вантажівок Національної гвардії, імовірно, що 4 з них були з військовослужбовцями всередині. Також на цьому місці було зафіксовано 3 автобуси Національної гвардії, 1 автобус поліції особливого призначення, 1 автомобіль СБДР. На вулиці Городецького було зафіксовано 3 автобуси, 5 вантажівок з військовослужбовцями Національної гвардії, 3 автобуси поліції особливого призначення та 1 автомобіль СБДР. Біля Майдану Незалежності з боку консерваторії також стояли 2 автомобілі Патрульної поліції, 1 комунальний автобус з поліцейськими всередині та 1 автомобіль Головного управління. На Майдані Незалежності також чергував автомобіль Патрульної поліції. На вулиці Хрещатик на перетині з вулицею Прорізною був помічений 1 автомобіль Патрульної поліції. Біля ЦУМу також були зафіксовані 2 автомобілі Патрульної поліції.. На вулиці Прорізній стояв автобус КиївПасТрансу. всередині якого були співробітники Головного управління.


Гасла:
Герої не вмирають,
Зелю геть!
Одна, єдина, соборна Україна
Україна не рояль,
Україна - це Європа

Плакати:
Ні репресіям, ні капітуляції!
Розведе, як фраєра, формула Штайнмаєра,
Присягнув на вірність Україні чи. Студія 25%,
Paris ≠ Munich,
Полтава за єдність і рішучість у боротьбі за Україну,
Нас чекає мир, Русский мир (закреслено),
Геть від Москви,
НАТО в кожну хату.
Ні перемовинам з найманцями Путіна,
Мова - наша зброя


Короткий опис подій: О 13:15 працівники/ці поліції перекрили Хрещатик. Приблизно з 12:00 учасники та учасниці зібрання почали збиратись на Майдані Незалежності . Під час зібрання відбувались виступи спікерів/ок, а також музичних виконавців/иць. Люди скандували кричалки. Явних конфліктів між учасниками/цями зібрання і представниками поліції зафіксовано не було. Приблизно о 15:30 зібрання завершилось, було відновлено рух по вулиці Хрещатик, а учасники/ці почали розходитись.


Короткий опис дій поліції:
З 12:45 по 13:15 працівники ГУНП патрулюювали Хрещатик та Майдан Незалежності, де почали збиратися учасники зібрання. Були зафіксовані поліцейські зі службовими собаками.

Епізод1. 13:22 - по вулиці Хрещатик з боку вулиці Грушевського йшла група з 3 поліцейських (імовірно працівників ГУНП). Один з поліцейських зняв з себе шеврон, так що при цьому його було неможливо ідентифікувати. Інші поліцейські були без жетонів.

О 15:30 було відновлено рух автомобільного транспорту на вулиці Хрещатик. По вулиці проїхав автомобіль Патрульної поліції, в гучномовець було повідомлено про відновлення руху транспорту по Хрещатику та про те, що всіх просять перейти з проїжджої частини на тротуари.

Загалом представники/ці поліції не втручались у хід зібрання, великих конфліктів зафіксовано не було. Залишалася лише проблема ідентифікації, оскільки у більшості співробітників Головного управління не було жетонів.


Охорона здоров'я:

На місці проведення зібрання та на прилеглих територіях було зафіксовано 7 карет швидкої допомоги. З них 3 автомобілі були каретами екстреної медичної допомоги. Крім того, на початку вулиці Інститутської знаходилась машина пожежної служби.

ЗМІ:

Телеканали "Наш", "5 Канал", "Deutsche Welle", "Громадське", "UA Перший", Новое время, Еспресо, Суспільне мовлення, Zik, Прямий, Інтер


Частина 2.
Зібрання "Варта на Банковій"Дата: 8.12.2019
Час: 19:00 - 21:32
Місце: Майдан Незалежності - вул. Банкова (Офіс президента)


Кількість учасників/ць: більше 1000

Кількість поліції (без урахування груп резерву та прилеглої території, тобто безпосередньо на місці зібрання): ~ 250
ГУНП - 25 поліцейських
Поліція діалогу - 52 поліцейських
Військовослужбовці НГУ - приблизно 108 військовослужбовці
Поліція особливого призначення - приблизно 56 поліцейських


Кількість та розташування спеціального транспорту поліції поруч та на прилеглій території:

16:30-17:00 -
ГУНП 17
кінологічна служба 3
патрульна поліція 2
Національна Гвардія 4

на Інститутській: - ГУНП 23

Національна Гвардія біля НБУ
Патрульна поліція 10
Національна Гвардія 29 нацгвардійців
на Лютеранській - 2 кінологічні служби


Короткий опис подій:

О 18:00 з'явились повідомлення про те, що представники поліції розібрали сцену учасників зібрання. близько 18:30 біля входів до Офісу президента стали кордони з Поліції особливого призначення та Національної гвардії. Вони перевіряли рюкзаки учасників зібрання (за відсутності металошукачів, вручну). Деяких учасників не пропускали до Офісу президента з плакатами, прапорами, апаратурою для сцени та бочкою. На території зібрання представники організацій "Невідомий патріот", "Правий сектор", партії "Демократична сокира" поставили намети, біля входу до Офісу президента виступали спікери/ки.

О 18:50 на входах пропуск людей, що несуть конструкції для сцени та вугілля для бочок, продовжується повільно та досить селективно. Біля Офісу президента спікер закликає учасників прийти і допомогти пронести на територію зібрання конструкції, після чого група учасників рушила до воріт з боку Лютеранської. Представники поліції особливого призначення та Національної гвардії пропустили людей з конструкціями на територію зібрання, ця група людей поверулися назад під Офіс президента. З 19:00 конструкції для сцени починають зносити під будинок з химерами, на цьому ж місці також представники Національного корпусу та Національних дружин починають споруджувати намети. До Будинку з химерами, куди несли конструкції для сцени, підвезли генератор. Приблизно о 20:20 сюди підвезли ще 1 генератор.

О 21:00 спікер виступив зі спорудженої сцени під Будинком з химерами, сказавши організаційні деталі для зібрання. О 21:18 представники Національного корпусу завершили спорудження намету.

Загалом біля Офісу президента стоять 9 наметів з боку виходу до Інститутської, сцена під Будинком з химерами та 4 намети з боку виходу до вулиці Лютеранської.

21:32 - Моніторинг завершено.

Гасла:

Путін - хуйло, Зеленський - сцикло,
Україна - понад усе,
Разом сила,
Одна, єдина, соборна Україна.
Слава Україні - Героям слава!
Ні капітуляції,
Богдана в відставку

Плакати:

Газ з Росії - зашморг на шиї,
Не хрипи, бо Zeхекаєшся,
Наша мета - НАТО і ЄС,
Жодних компромісів з ворогом,
Не перетинай червоні лінії,
Сувернітет не має ціни. Не віриш, спитай у Лукашенко,
Богуслав проти капітуляції,
Зеленський, не здавай Україну,
Путін буде в суді,
Ні виборам під дулами автоматів,
Don`t cross red lines,
No safety without NATO and EU,
Одна, єдина, соборна Україна,
Україна - єдина неподільна держава,
Федералізація - кінець нації,
Я тут не за гроші,
Крим не продається.


Охорона здоров'я:

На місці проведення зібрання було зафіксовано 3 медики Національної гвардії, 2 медики з мобільних бригад, 5 представників Червоного хреста, а також 10 працівників пожежної служби Національної гвардії та 2 автомобілі пожежної служби.


Група громадського спостереження «ОЗОН » – добровільне об'єднання волонтерів – передусім, громадських активістів, юристів, журналістів, які усвідомлюють важливість якісного громадського контролю за державними органами, а також за ключовими процесами, які відбуваються на лінії зіткнення суспільства та держави або людини та держави, зокрема, під час мирних зібрань та судових процесів. За результатами спостережень «ОЗОНівці» оприлюднюють висновки та рекомендації.

Громадські спостерігачі – незалежна сторона, вони завжди залишаються НАД процесом.
Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах!
У випадку будь-яких питань чи зауважень з приводу інформації опублікованої у даному звіті звертайтеся, будь ласка, на нашу електронну адресу: ozon.monitoring@gmail.com