ТРАНС-МАРШ 2019
Результати спостереження OZON
Коротко:
Маршрут маршу: Михайлівська площа - Поштова площа

Дата: 23.11.2019

Час проведення маршу: 12:00 - 13:00

Тривалість моніторингу: 11:40 -

Кількість учасників/ниць: ~ 60

Кількість правоохоронних органів: ~ 200
Опис подій:

Об 11:45 на Михайлівській площі вже вишукувався кордон з близько 80 працівників ПОПу, 8 представників/ниць ГУНП та 90 представників/ниць Національної Гвардії навколо вже прибулих учасників/ниць зібрання. Також всередині кордону знаходились близько 6 працівників/ниць поліції діалогу, 13 патрульної поліції та 3 - національної гвардії. Назовні кордону по 5-7 осіб стояли групи поліції діалогу з трьох сторон.

Після 12:00 зібрання почалось: організатори/ки та інші спікери/ки виступали з промовами. О 12:27 в сторону маршу зі сторони контрзібрання було кинуто яйце (воно не долетіло до учасників/ниць, розбилось біля журналістів). Приблизно о 12:30 організатори/ки маршу почали формувати колону обличчям до монастиря/стіни пам'яті. Поліція почала оточувати колону з двох боків (з пам'ятника княгині Ользі і дальньої від собору). Шеренга, яка стояла найближче до входу в собор і розділяла марш і контр-зібрання лишилась на позиції. О 12:34 колона почала рух. Представники/ці поліції, національної гвардії та поліції діалогу супроводжували колону з 2-ох боків (по 2 шеренги, потім у 3 шеренги). Учасників контрзібрання не було помічено. У парках, на схилах Маріїнського парку та на пішохідному мості була присутня поліція (невеликі групи по 2-4 людини в яскравих жилетах). Маршрут, яким йшли учасники зібрання: з Михайлівської площі вниз по вул.Трьохсвятительській - вниз по Володимирському узвозу до ст. метро "Поштова площа". При вході в метро по 4 людини з кожного боку. Біля турнікетів приблизно 9. Загалом після маршу на станції метро Поштова Площа було зафіксовано 32 працівники/ці поліції.


Плакати:
Трансфобія вбиває! Людяність, рівноправність, неупередженість рятують життя

Мій дім не місце дискримінації

First pride was a riot

Хочу видеть улыбку любимого живой, а не на фото с черной лентой

Транс*формуємо суспільство!
Гасла:


Моє тіло - моє діло

Права трансгендерів - права людини

Транслюди - люди

Ми проти трансфобії

Мій гендер - мій вибір

Права людини понад усе


Медіа


Hromadske

1+1

Київ

5 канал

112

Політична критика


Медична допомога
загін швидкого реагування ЧХ (2 особи)
Контр-зібрання
Молитовна Варта за жертв голодомору та комуністичної ідеології
Коротко
Місце проведення контр-зібрання: Михайлівська площа

Дата: 23.11.2019

Час проведення контр-зібрання: (...) - 12:40

Тривалість моніторингу: 10:50 - 11:20; 11:40-12:45

Кількість учасників/ниць: ~60

Кількість правоохоронних органів: ~ 110
Короткий опис подій:

Станом на 10:50 фактично зібрання мало місце, але не було багаточисельним, було присутньо близько 20 людей з плакатами, флагами та постером біля пам'ятнику княгині Ользі. Поліція у той час була розосереджена по всій площі: зі сторони вул. Михайлівської стояло 8 представників/ниць кінної поліції, близько 24 - ГУНП, та близько 10 - поліції діалогу. На прилеглій території також було зафіксовано спецтранспорт: 6 поліцейських автобусів, 7 бусів ТОРу та 1 спецтранспорт ДСНС.

Ближче до 12-ої контрзібрання розділилось на дві локації: біля пам'ятника княгині Ользі (близько 10 людей) та біля Михайлівського собору (близько 50 людей), між ними на асфальті стояли лампадки. На другій локації спікер здійснював промову. Біля першої локації стояла группа правоохоронців з 10 НГ та 16 ТОРу, біля другої - 10 НГ та 18 ТОРу.

Після 12:15 групи з 3-7 людей з контрзібрання почали підходити з різних боків кордону поліції, що розділяв зібрання. О 12:27 було кинуто яйце у бік зібрання одним з учасників контрзібрання, (з обох локацій) почали стягуватися люди та ще кидати яйця в тому ж напрямку. В той самий час туди підійшли представники/ції поліції діалогу, які намагались комунікували з невеликим натовпом - почалась словесна сутичка, учасники/ці контрзібрання та працівники/ці поліції стояли щільно один до одного. О 12:28 почалась в натовпі почали штовхатись та кричати "Ганьба!", внаслідок цього розбилися кілька лампадок, що стояли на асфальті. До місця підійшло ще близько 20-30(?) працівників правоохоронних органів. О 12:31 поліція ТОР разом з національною гвардією відтісняли натовп за ближче до Михайлівського собору. Правоохоронці утворили щільний кордон, і в цей час з боку Михайлівської площі полетіло декілька яєць в бік кордону. Після цього епізоду правоохоронці, що формували кордон почали рухатись в сторону тих людей, що кидали яйця. Правопорушники почали тікати в сторону фунікулера, декількох(четверо) з них було затримано та направлено в найближчий райвідділ поліції (догадка, точно хз). Після цього учасники контрзібрання повернулись на площу та помітивши, що їх опоненти рушили, закінчили своє зібрання.
Плакати:
НІколи знов!

НІ усиновленню дітей трансгендерам
Прапори:
Традиція і Порядок

Орден

Християнський Національний Фронт