звіт спостерігачів/ок
Акція щодо завершення досудового розслідування у справі вбивства Катерини Гандзюк
Київ
27.04.2020
27 квітня у Києві відбулася акція щодо завершення досудового розслідування у справі вбивства Катерини Гандзюк.
Спостереження за зібранням здійснювали троє моніторок групи OZON.

Короткий опис подій.

Проведення акції було спонтанним - як наслідок заяви СБУ та Офісу генерального прокурора 27 квітня. Через соціальні мережі організатори/ки закликали людей збиратися на 19:00 біля Офісу Президента України.
Під час моніторингу було зафіксовано присутність близько 60 учасників/ць та близько 50 правоохоронців НПУ та військовослужбовців НГУ (без урахування груп резерву)
Крім того, було зафіксовано присутність ЗМІ та представників офісу, прокуратури, які вийшли до демонстрантів.
Орієнтовно до 20:10 учасники\ці перебували на площі біля ОП, а згодом вирушили до місця, де, за їхніми словами, проживає генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.
Під час проведення акції учасники/ці вигукували гасла, демонстрували банер, вмикали музику, палили фаєри. Крім того, біля будинку де, за їхніми словами, проживає генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, було намальовано на асфальті напис: "Тут живе подруга вбивць Каті Гандзюк".

Акція завершилася близько 20:50.
Охорону громадського порядку на заході здійснювали співробітники ГУНП у місті Києві, зокрема поліція діалогу та співробітники ППОП. Крім того, на місці перебували військовослужбовці Національної гвардії України.

Правоохоронці розташовували на підходах до Офісу президента, здійснюючи вибірково поверхневу перевірку до осіб, які намагалися пройти на місце події.
Спостерігачками було зафіксовано інцидент, коли поліція не хотіла пропустити учасників із фаєрами, але згодом дозволила пронести їх на місце проведення акції.

Правоохоронці супроводжували колону учасників/ць акції, яка вирушила з вулиці Банкової на вулицю Круглоуніверситетську. Крім того, біля будинку, де ймовірно проживає Ірина Венедіктова, було зафіксовано співробітника поліції, який здійснював документування на відеокамеру.

Спостерігачками було зафіксовано частину правоохоронців, які, очевидно, брали участь в охороні громадського порядку без форменого одягу та/або належних знаків розрізнення.

Усі правоохоронці знаходилися на місці у засобах індивідуального захисту - масках, рукавичках та прозорих окулярах.
Охорона здоров'я.
Біля ОПУ перебували 3 рятувальники ДСНС, а біля входу до будівлі правоохоронці із вогнегасниками.
Поблизу учасників/ць знаходився також представник групи Червоного Хреста.
Група громадського спостереження "ОЗОН" була створена у січні 2013 року Центром Громадянських Свобод для інституціоналізації системи громадського контролю в Україні. Особливістю її функціонування є широке залучення на волонтерських засадах звичайних громадян до участі в громадському контролі незалежно від їх спеціалізації та попереднього досвіду.

Громадські спостерігачі – незалежна сторона, вони завжди залишаються поза межами процесу. За результатами проведених моніторингів «ОЗОНівці» оприлюднюють висновки та рекомендації. Детальнішу інформацію можна отримати на сторінці ОЗОН https://www.facebook.com/OZON.monitoring/ або на сайті http://ozon.monitoring.tilda.ws/ Контактна пошта: ozon.monitoring@gmail.com