OZON рекомендує
корисні матеріали
Що читати про контроль дій влади
Наші посібники
Поліція в законі. Інструменти громадського контролю
У посібнику узагальнено інформацію про інструменти громадського контролю за діями поліції на вулиці, чергових частинах та на мирних зібраннях. Наведено матеріали щодо принципів незалежного моніторингу, правил фото- та відеофіксації дій працівників поліції.
Призначається для спостерігачів, активістів неурядових організацій, експертів міжнародних інституцій, журналістів, правоохоронців, студентів.
Читати
Вимоги до нового законопроекту про національну поліцію. Інфографіка
Читати
(Не)пройдений маршрут: інфографіка за моніторингом Маршу Рівності Odesa Pride 2017
Читати
Monitoring the Right to Free Assembly
Author: Liubov Halan (Center for Civil Liberties)
Within the framework of the Project, the Center for Civil Liberties, with support from the European Center for Not-for-Profit Law, conducted research and monitoring of the observance of the right to freedom of peaceful assembly in Ukraine in the period 2017-2018.
This paper focuses on aspects such as criminalization of protests, policing of assemblies, legal framework etc., as well as recommendations to the Ukrainian government and police.
Читати
Інструменти громадського моніторингу мирних зібрань
Цей посібник допоможе вам навчитися правильно і безпечно здійснювати громадський моніторинг, фіксувати дії поліції на фото та відео, а також дізнатися більше про свободу мирних зібрань як основоположне право людини.
Читати
Практичний посібник: Права людини в діяльності поліції
Цей матеріал створений, щоб допомагати не тільки під час підготовки майбутніх правоохоронців, а й працівникам поліції, які вже несуть службу із захисту прав людини та працюють на благо народу України.
Читати
Інструменти громадського контролю - Моніторинг суду
У посібнику автори діляться досвідом моніторингу резонансних процесів у судах (у тому числі і справ Майдану) і відповідають на питання, як змусити органи влади ефективно працювати в наших інтересах. Також він містить багато практичними порадами, які допоможуть вам у моніторингу судів.
Читати
Рекомендовані матеріали
Керівництво з моніторингу свободи мирних зібрань
Посібник від OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights EOM to Ukraine стане в нагоді кожному монітору.
Завдяки "Керівництву з моніторингу свободи мирних зібрань" ви дізнаєтесь міжнародні принципи захисту прав людини і вдосконалите навички складання звітів після спостереження. Посібник буде корисний абсолютно усім, адже окрім теорії, ви можете підтягнути і свої практичні навички.
Читати
Контроль за владою — практичні інструменти
Посібник описує практичні інструменти контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та практики участі активних громадян в прийнятті рішень місцевим самоврядуванням. Також, автори детально розкрили питання структури, повноважень та особливості роботи органів місцевого самоврядування. Останній розділ посібника розповідає про баланс влади між головою громади, виконавчим комітетом та депутатським корпусом.
Читати
Pуководящие принципы по свободе мирных собраний
Цей детальний покроковий посібник від БДІПЧ ОБСЕ та Венеційської комісії Ради Європи висвітлює основні питання, що стосуються мирних зібрань - основні принципи, можливі обмеження, процедурні та законодавчі аспекти.
Читати
Справедливое судебное разбирательство в международном праве: юридический сборник
"Юридична збірка" створена БДІПЧ ОБСЕ для активістів громадянського суспільства, спостерігачів, співробітників і волонтерів НКО і юристів заради відвищення якості моніторингу судових процесів.
Читати
Права людини і забезпечення правопорядку під час публічних зібрань
Посібник БДІПЛ/ ОБСЄ створений заради зміни менталітету поліції, яка повинна виявлятися в зміні підходу до охорони правопорядку під час зборів - а саме в переході від сприйняття зборів як потенційно небезпечних заходів до усвідомлення того факту, що збори втілюють важливе право людини, яке поліція повинна поважати і захищати.
Читати