Порушено кримінальну справу щодо дій поліцейського на відеозаписі після KharkivPride
Раніше ми опублікували відеозапис, зроблений нашими спостерігачами/ками у Харкові 15 вересня 2019 року, на якому співробітник поліції б'є затриману людину по колінній чашечці. Харківська поліція "не змогла впізнати" співробітника. У зв'язку з цим нами було прийнято рішення написати звернення до Державного бюро розслідувань.

Наприкінці минулого року нас повідомили про порушення кримінальної справи за статтею про незаконне застосування фізичної сили з боку працівника поліції. Процесуальне керівництво у ньому здійснює новостворений Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про катування та інші серйозні порушення прав громадян з боку правоохоронних органів. Важливо додати, що це перше кримінальне провадження, яке було відкрите новоствореним департаментом.

У середу спостерігачка та координаторка групи громадського спостереження "ОЗОН" відвідали Офіс Генерального прокурора для участі у процесуальних діях по цій справі.

Ми і далі будемо тримати на контролі розслідування справи, а також сподіваємося, що винні будуть притягнуті до відповідальності.
16 січня/ 2020