Катерина Помазанна
Більше за все мені запам'ятався ТрансМарш 2018 та його контрзібрання, вони були дуже насиченими на події. Це був перший захід, де я зіткнулася з явним протистоянням і агресією. При цьому в черговий раз переконалась, що критичні ситуації створені для того, щоб перевіряти свої сили, вчитися контролювати емоційний стан та напрацьовувати навички.

У мене достатньо стійко сформовані погляди на сучасну політику, культуру та суспільство. Спочатку мені здавалося, що принциповість у деяких питаннях не дозволить бути по-справжньому заангажованою, але після кількох моніторингів у мені виробилась культура громадського спостереження. Коли я одягаю жилетку, я не розглядаю людей як таких, що можуть мені подобатися/не подобатися, для мене вони всі - носії певного комплексу прав і свобод, які держава має забезпечувати кожному і кожній. Найкраще - усвідомлювати важливість нашої роботи, вона зачіпає базис захисту прав, працює безпосередньо з державою як з посадовою особою.

Своє посвідчення я ще ніколи не показувала за потребою. Часто тільки друзям і подругам хизуюся. Розповідати про свій досвід завжди приємно, тому що мені здається, що я нарешті роблю щось корисне для нашого суспільства. І звісно ж, завжди хочеться запрошувати всіх до лав моніторів!

Моє життя загалом не змінилося, але щось у мені перевернулося. Я стала по-іншому дивитися на правозахисну сферу, змінила деякі пріоритети та навіть плани на майбутнє! Загалом, дуже цікаво тепер ходити вулицями і помічати, як виглядають поліцейські, з якого вони підрозділу, чи все відбувається за правилами - це моє нове хобі :)
"Коли я одягаю жилетку, я не розглядаю людей як таких, що можуть мені подобатися/не подобатися, для мене вони всі - носії певного комплексу прав і свобод, які держава має забезпечувати кожному і кожній. " - розповідає Katya Pomazannaya у рубриці #ОЗОН_в_обличчях.

Я в ОЗОНі з червня 2018 року. З самого початку мене зацікавила така форма волонтерства, я вперше почула про громадське спостереження як про спосіб контролю державних органів, виконання їх обов'язків перед громадянами. Мені здалося, що це та правозахисна діяльність, яка насправді make a difference.