Юлія Назаренко
Тоді ми вдвох із Любов Галан у липні 2017 пішли моніторити акцію за зняття депутатської недоторканості. Ми були впевнені, що акція триватиме не більше кількох годин, а в результаті ми поставили рекорд в 10 годин безперервного спостереження.

Коли я розповідаю комусь про свій досвід, то реакція залежить від самої людини зазвичай.
Так склалось, що більшість мого оточення добре знають, що таке ОЗОН, а ті, хто не знають, на жаль, не завжди розуміють, чому це важливо. На зібраннях реагують на нас теж доволі байдуже. Часто під час якоїсь акції підходять люди, які просто проходять повз, читають, що написано у мене на посвідченні (бо воно у мене на шиї часто висить), але їм це ні про що не говорить, зазвичай вони нас сприймають учасниками акції, хоча так ніколи не буває. Тому для мене важливо також і нести знання про унікальність цієї діяльності та залучати нових людей.

Але я люблю своє посвідчення, воно додає ще більшого відчуття належності до особливої спільноти так само, як і жилетка.

Насправді я пам'ятаю кожен свій моніторинг, кожен з них особливий для мене :)
Моє волонтерство в якості громадської спостерігачки почалося з КиївПрайду у червні 2017 року. Тож мій досвід накопичується вже більше, ніж півтора року. До цього я ще ніколи не була на жодних зібраннях: мені ніколи особливо не хотілося брати участь в акціях, але хотілось там бути присутньою.
Тому роль спостерігачки для мене ідеальна.

Моніторинг - це не тільки цікаво, а й складно. Ти ніколи насправді не можеш знати, скільки доведеться здійснювати спостереження. Пригадую як дуже важким у фізичному плані був мій другий у житті моніторинг.