Перевірити суд на інклюзивність
Ознаками права на справедливий суд є широковідомі – публічність, незалежність, неупередженість і ряд інших. Але часто ми забуваємо доступність, від якої залежить те, чи усі категорії суспільства матимуть можливість судом скористатися.

Як зазначають експерти, сьогодні в Україні кількість людей з інвалідністю складає понад 10% від населення країни, це приблизно 3 мільйони людей. Крім того, загалом маломобільні групи населення, які щодня стикаються з труднощами доступу, за даними з різних джерел складають від 30 до 50% всього населення. До маломобільних груп населення належать зокрема вагітні жінки, діти до 7-ми років, батьки з візочками, особи, які супроводжують малолітніх дітей, люди поважного віку та інші.
Дата та міце найближчої акції не визначена, проте, якщо ви хотіли б здійснити таку у вашому місті або дізнатися, як це зробити - пишіть на наш імейл:
ozon.monitoring@gmail.com
19 квітня 50 волонтерів та волонтерок у рамках акції "Вйо перевіряти суд на доступність" здійснили перевірку інклюзивності 10 судів загальної юрисдикції у Києві.
Після тренінгу в експертів з універсального дизайну групи учасників/ць акції вирушили у різні суди Києва, щоб самостійно визначити порушення та можливості для виправлення ситуації щодо доступності інфраструктури суду для маломобільних груп населення. Акція була організована за підтримки бібліотеки Оціум, експертів асоціації "Інклюзивна країна" та ORFO Universal Design.

До акції долучилися також самі представники/ці маломобільних груп – люди, що користуються колісними кріслами та незрячі активістки. Під час перевірки у Печерському та Подільському судах усі охочі могли спробувати потрапити у будівлю, використовуючи колісне крісло. Також солідарність з акцією висловили батьки з ініціативи "Київ дружній до батьків і малюків". За результатами перевірки експертами було підготовано звіт з рекомендаціями як покращити інфраструктуру зважаючи на несприятливий контекст: більшість судів знаходяться у старих будівлях, які ніколи не проектувалися інклюзивними та потребують капітального ремонту, а також проведено спільний круглий стіл з представниками/цями Державної судової адміністрації.


Подивитися звіт