#СправиМайдану
Щотижневий дайджест №8
Загибель Сергія Дідича у Кріпосному провулку

7 жовтня в Печерському суді мали розглянути справу про загибель Сергія Дідича в Кріпосному провулку. Засідання тривало 5 хвилин і суддя Білоцерківець виніс рішення про перенесення засідання, оскільки жодна зі сторін, зокрема обвинувачений Леонід Бібік, не з'явилась на засідання. Було вирішено перенести судове засідання на 29 жовтня.

Також після судового засідання секретарка судді Білоцерківця намагалася завадити моніторингу та спочатку відмовлялася називати спостерігачці "Озону" та журналістці нову дату засідання, аргументуючи свої дії тим, що вони не є сторонами у справі.


Розстріл на Інститутській 20.02.2014

Продовжили допит свідків. Наразі допитують свідків сторони захисту. Свідки захисту - це працівники "Беркуту", які отримали поранення 18-19 лютого. Суддя звертався до захисників з проханням, щоб надалі свідки були більш релевантними і дотичними до суті справи, адже зміст допитів не був інформативним. Було оголошено перерву до 17.10 11:30, продовжуватимуть слухати свідків захисту.


Переслідування за участь в акціях протесту

9 жовтня в Оболонському суді мав відбутися розгляд заяви про відвід судді Дев'ятко у справі переслідувань учасників протесту. Засідання тривало 4 хвилини.

Адвокат Пілявін підтримав заяву про відвід усього складу суду та попросив відправити справу на перерозподіл. Суддя Жежера відклала розгляд заяви на невизначений термін, журнал судового засідання відправлено на перерозподіл. Зі слів прокурора Гаркуші, справа затягується: суддя, що розглядає справу про відвід, не може заявляти про власний відвід (він посилався на нормативний документ Верховного суду).
Інші новини з відкритих джерел


Напад на автомайданівців 23.01.2014 на вул. Щорса

За повідомленням Адвокатської Дорадчої Групи, 8 жовтня у справі по обвинуваченню Олександра Кравченко підготовче засідання не відбулося через неявку захисника. Повідомлено, що захисник приймав участь в апеляції по іншій справі.
Суддя Вознюк зауважив, що може розцінювати це як умисне затягування, та попередив обвинуваченого, що наступного разу планує провести підготовче засідання.

Напад тітушок на мітингувальників 18.02.2014 р. на перехресті вул. Великої Житомирської та Володимирської

Журналістка Insider Аліна Кондратенко повідомляє у соцмережах про те, що Шевченківський суд Києва у середу, 9 жовтня, після майже трьох місяців перерви продовжив дослідження матеріалів у справі щодо нападу тітушок на протестувальників під час Революції Гідності.
"Суд дослідив протокол огляду автомобілів обвинувачених, а також висновок балістичної експертизи виявленої зброї у обвинувачених. Як йдеться у матеріалах, обвинуваченого Гебана відслідкували за телефоном. А його автівку - Мерседес бенц - забрали на штрафмайданчик у момент затримання.
...Прокурор Михайло Панчишин заявив, що на наступний раз забезпечить явку трьох потерпілих на допит в суд".


16 жовтня/ 2019