#СправиМайдану
Щотижневий дайджест №7
Розгін протестувальників на Майдані Незалежності в ніч з 29 на 30 листопада 2013

Колегія суддів Хардіна, Слободянюк, Мартинов.
Засідання розпочалося із запізненням на 23 хвилини, о 9.23. Були присутні – обвинувачуваний Попов, адвокат захисту Карнаух., прокурор Капища, потерпілі - Колоша та Ковальська, представники потерпілих – Ножовнік та Закревська. Були допитані свідки – лікарі екстреної медичної допомоги (Тихонова, Машков, Куреза, Мельников), які в ніч з 29 на 30 листопада 2014 року виїжджали на місце розгону протестувальників. Також була допитана потерпіла Ковальська.
Наступне засідання відбудеться 15.10.2019 о 9.30.

Розгін майдану 30 листопада 2013 року

Суддя Голуб. Засідання розпочалося із запізненням на 17 хвилин, об 11.17. Були присутні обвинувачувані - колишні міліціонери Сергій Лобода та Максим Обмачівський, адвокат Лободи – Смєхнов, прокурор Сергєєва Тетяна. На засідання не з'явилися потерпілі, а також адвокат обвинувачуваного Обмачівського - Головіна (була зайнята в іншому судовому засіданні).

Засідання було перенесене на 03.12.2019, 13.00. Суддя попросила надати докази, що адвокат Головіна була задіяна в іншому судовому засіданні.

Переслідування учасників автомайдану

4 жовтня засідання у Святошинському суді затрималося на 30 хв. Було запропоновано клопотання по звільненню від справи від одного обвинуваченого. Суд взяв перерву, аби обдумати, відхилив клопотання. Після цього сторона обвинувачених (адвокатка) довго зачитувала матеріали, які вона принесла і які передає судді. Попри зауваження, аби так довго не зачитувати, оскільки там однакові формальності, адвокатка продовжила їх зачитувати і перебирати. Після цього суддя сказав, що закінчується робочий день, і засідання переноситься на 1 листопада 14:00.
Інші новини з відкритих джерел

"Мені в житті ніколи не було так страшно", - Олександра Ковальська

За інформацією АДГ, на засіданні 3 жовтня у справі про розгін протестувальників на Майдані Незалежності в ніч з 29 на 30 листопада 2013 було допитано свідків та потерпілу Ковальську.
"Били до тих пір, поки людина не падала; впасти було дуже страшно, бо коли людина падала, підходили ще, далі вже добивали того, хто впав. [...] Мені в житті ніколи не було так страшно", - оповіла потерпіла.

Силовий розгін у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року

Засідання у справі по обвинуваченню Щеголєва, що мало відбутися 2 жовтня, було знято з розгляду через те, що один із суддів перебував у засіданні в іншій колегії.
26 червня 2019 року Шевченківський суд пом'якшив запобіжний захід обвинуваченому з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.
7 жовтня/ 2019