#СправиМайдану
Щотижневий дайджест №5
Тренінг другої групи спостерігачів і спостерігачок

21 вересня навчання з моніторингу судових процесів пройшла вже друга група волонтерів та волонтерок.

Тренінг включав у себе розбір принципів незалежного та об'єктивного моніторингу, а також введення у історію розслідування злочинів скоєних під час Революції гідності та судових розглядів у цих справах.

Експертну підтримку у частині ознайомлення із кримінальним процесом в Україні та предметом спостереження для нашого навчання забезпечив правник, викладач Національного університету "Києво-Могилянська академія" Володимир Петраковський.
Справа автомайданівців (напад на автомайданівців 23.01.2014 на вул. Щорса, Грушевського)

Причиною перенесення засідання по справі Переслідування учасників автомайдану стала відсутність двох обвинувачених: Душенка та Вознюка.

Окрім того, були відсутні також 5 захисників, але їх колеги сказали, що це не критично, оскільки обвинувачені мають по декілька захисників.
Перший обвинувачений (Душенко) відсутній, бо проходить стажування з 21.08 по 21.11 на території військових дій. За словами захисника, згідно наказу 878 від 14.08.19.

Другий бере участь у обов'язковому зважуванні перед турніром зі змішаних єдиноборств. Зі слів захисниці Вознюка, це поважна причина, оскільки, якби йому довелося відмовитися від турніру заради суду, це було б порушенням його приватного життя. Суддя висловив подив від того, що Душенка взяли на службу, незважаючи на діючу справу. Та виразив незадоволення від "поважності" причини Вознюка. Інші захисники висловили позицію не проводити засідання до присутності всіх обвинувачених. Прокурори підтримали таку позицію.

Інші новини з відкритих джерел

Переслідування учасників автомайдану
Як повідомляє Адвокатська Дорадча Група, на засідання у справі над 17-ти ДАІшниками та керівниками ДАІ м.Києва не з'явився обвинувачений.
Інший обвинувачений Андрій Зєваєв, що працює інспектором патрульної поліції у Києво-Святошинському районі, запізнився на півгодини через затримку на роботі.

Засідання не відбулося.
За 2.5 роки опісля передачі справи до суду лише закінчили зачитування обвинувального акту.
23 вересня/ 2019