#СправиМайдану
Щотижневий дайджест №2
Протягом минулого тижня група спостерігачів та спостерігачок відвідала вісім засідань. Два з них було перенесено: одне через відсутність судді, інше - через неявку свідків обвинувачення.
30 серпня Дніпровський райсуд виправдав підозрюваного у справі катування на колонаді біля стадіону Динамо.
Справа Щеголєва (силовий розгін у ніч з 18 на 19 грудня)

27 серпня у Шевченківському районному суді м. Києва відбулося чергове засідання у кримінальній справі екс-начальника Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області Олександра Щеголєва щодо силового розгону протестувальників в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року.

Засідання розпочалося о 15:50 із запізненням в 20 хвилин і було припинено о 16:55 у зв'язку із закінченням робочого часу Шевченківського районного суду. Наступне засідання відбудеться 3 вересня о 9:30. На засіданні був присутній один потерпілий. Велася відеотрансляція, були присутні журналісти (зокрема 5 каналу) та представник ОБСЄ.

Колегія суддів (Мартинов, Слободянюк, Трубніков) залишила клопотання захисту щодо зміни запобіжного заходу без задоволення. Олександр Щеголєв залишається під домашнім арештом.

Справа беркутівців Аброськіна, Зінченка, Янішевського, Тамтури, Марінченка (розстріл на Інститутській 20-го лютого 2014-го року)

27 серпня у Святошинському районному суді відбулося засідання у справі розстрілу на Інститутській 20-го лютого 2014 р. Воно почалося об 11:50 з запізненням на 20 хвилин (як пояснив суд, з технічних причин). Велася відеотрансляція.
Були присутні представники "Громадського", 5 каналу та "Українського тижня". Головуючий суддя: Дячук; суддя-учасниця колегії Оздоба; присяжні. Був присутній представник потерпілого Саєнка.

Протягом засідання допитали свідка Шарлая, колишнього працівника "Беркуту", що проходить як обвинувачений у іншій справі Майдану. Загалом позиція свідка полягає в тому, що протестувальники нападали на працівників "Беркуту", які переважно захищалися та намагалися зорієнтуватися у ситуації, не отримуючи детальних команд від керівництва.

Сторона обвинувачення звернула увагу суду на те, що свідок Шарлай регулярно спілкується зі своїм колишнім начальником Логвиненком, зокрема сьогодні вони прибули разом до будівлі суду. Свідок Лобода прибув для допиту, але сторона захисту підготувала відеоматеріали, з якими не встигла ознайомитися сторона обвинувачення, тому допит Лободи відклали до наступного засідання. Також суд переглянув відеозапис репортажу телеканалу "Інтер" від 20.02.2014, відбулося обговорення. Наступне засідання призначене на четвер, 29.08 на 11:30.
30.08. Засідання у справі про незаконне переслідування учасників Автомайдану
Поїздка до Межигір'я 29.12.2013

27 серпня суддя Солом'янського районного суду Сергій Агафонов переніс засідання у справі про підроблення рапортів щодо поїздки до Межигір'я 29 грудня 2013 року. Причиною стала чергова неявка свідків обвинувачення, що відбувається вже дев'яте засідання поспіль. Суддя запропонував провести дебати по суті, проте прокурор та потерпілі наполягли на необхідності допиту свідків.

Зазначимо, що під час засідання прокурор Володимир Новохацький говорив вкрай нерозбірливо та поводився невпевнено і незацікавлено. Крім того, обвинувачений Гусєв, колишній командир взводу № 3 РДПС ДАІ із ЗС при УДАІ ГУМВС України в Київській області, наполягав на тому, щоб під час засідання не велась фото- та відеознімання його обличчя. Наступне засідання призначене на 25 жовтня о 16:30.

Справа генерала Гриняка (події 18.02.2014 - застосування сили проти протестувальників. Виплата беркутівцям незаконної винагороди)

28 серпня відбулося засідання у справі Гриняка у приміщенні Шевченківського районного суду.

Головуючий суддя закрив засідання дочасно об 11:10 , аргументувавши тим, що одному з колегіальних суддів потрібно бути присутнім на іншому засіданні.

Засідання почалось з запізненням на 23 хвилини (о 9:23) через технічні причини з налаштуванням онлайн трансляції. Також була оголошена 10-хвилинна перерва за проханням обвинуваченого - Володимира Гриняка.

На початку засідання потерпілий подав клопотання щодо належного технічного забезпечення, адже минуле засідання було скасоване через відсутність онлайн трансляції. Клопотання задоволено.

Протягом усього засідання відбувалося зачитування обвинувачення новим прокурором у справі - Тетяною Сергієвою. Обвинувачений попросив прокурора читати текст обвинувачення чіткіше та гучніше, пославшись на власну контузію та складність у слідкуванні за писаним текстом. Суддя підтримав прохання.

Наступне засідання відбудеться 30/08/2019 о 9:00 у Шевченківському районному суді.

Напади тітушок на протестувальників і вбивство В'ячеслава Веремія 18.02.14 (обвинувачуваний Павло Бялай)

28 серпня у Київському апеляційному суді відбулося засідання у кримінальній справі Павла Бялая щодо вбивства В'ячеслава Веремія.

Засідання розпочалося о 16:09 і тривало до 17:20.

Колегія суддів у складі судді-доповідачки Рудніченко, Ігнатюк та Свінціцької залишила апеляційну скаргу захисту без задоволення. Павло Бялай залишається під вартою.

На засіданні велася відеотрансляція, були присутні два журналісти інтернет-видання «Insider» і вільні слухачі. Під час засідання виник конфлікт між журналістами і суддею Ігнатюком, який в грубій формі заборонив їм знімати на портативну камеру, посилаючись на Кримінально-процесуальний кодекс.

Наступне засідання відбудеться 9 вересня о 14:00.
28.08. Засідання у справі Гриняка
Справа Хандрикіна Андрія (справа катування на колонаді біля стадіону Динамо)

30 серпня у Дніпровському районному суді екс-працівника харківського спецпідрозділу «Беркут» Андрія Хандрикіна виправдано через "брак доказів".

Його звинувачували у побитті та катуванні активістів Євромайдану на колонаді стадіону «Динамо» у січні 2014 року.

Андрій Хандрикін досі працює в харківському управлінні Нацполіції.

Справа про переслідування за участь в акціях протесту

30 серпня в Оболонському райсуді мав розглядатися відвід судді Дев'ятко у справі про незаконне переслідування Миколи Пасічника. Засідання не відбулося, бо суддя Жежера перебував у нарадчій кімнаті стосовно іншої справи. Наступне засідання призначене на 16 вересня.

Справа про переслідування учасників Автомайдану
30 вересня у Святошинському районному суді відбулося засідання у справі переслідування учасників Автомайдану. Засідання тривало з 14.00 до 17.00, велася трансляція.

Суддя - Скорін, обвинувачені - співробітники міліції.

За час засідання прокурор дочитала до кінця обвинувальний акт, який містить загалом 410 сторінок.

Також було встановлено особи дев'яти обвинувачених (далі забракло часу). Обвинуваченим інкримінується виконання злочинного наказу, незаконне створення підстав для притягнення до відповідальності протестувальників з метою перешкодити свободі мирних зібрань (статті 340, 366 КК).

Жоден із обвинувачених не визнав своєї вини, усі дев'ятеро погодилися надавати покази.
[Щонайменше один обвинувачений зараз працює у поліції (Катрук Ігор Іванович, поліція особливого призначення).]

Наступне засідання відбудеться 13.09 о 9:00.
1 вересня/ 2019