#СправиМайдану
Щотижневий дайджест №17
Напад на автомайданівців 23.01.2014 на вул. Щорса

Засідання Шевченківського районного суду мало відбутися 21 січня о 12:00, проте було відкладене через неможливість присутності обвинуваченого.


Розгін Майдану 30 листопада 2013 року

Через неприбуття обох адвокатів 21 січня не відбулося засідання Шевченківського районного суду.


Катування протестувальників біля стадіону "Динамо"

22 січня у Київському апеляційному суді відбувся розгляд апеляції на виправдувальний вирок суду першої інстанції Андрію Хандрикіну щодо катування протестувальників, стадіон «Динамо».
Засідання розпочалося о 14:15 із затримкою в п`ятнадцять хвилин і тривало до 14:40. Наступне засідання відбудеться 10 лютого о 11:00.
Колегія суддів у складі Павленко, Журавель, Тютюн розглянула питання щодо технічних носіїв інформації, на яких відсутня частина запису судового засідання під час розгляду доказів у суді першої інстанції, і прийняла рішення провести подальшу судову перевірку носіїв. Суд також задовольнив клопотання сторони захисту на надання додаткового часу для ознайомлення з матеріалами справи.
На засіданні велася відеофексація, були присутні журналісти інтернет-видань «Insider» та «Ґрати» і вільні слухачі.
22 січня 2020

Засідання Шевченківського районного суду у справі про Напади тітушок на протестувальників і вбивство В'ячеслава Веремія 18.02.2014
Напади тітушок на протестувальників і вбивство В'ячеслава Веремія 18.02.2014

22 січня о 15:00 відбулося засідання Шевченківського районного суду у справі нападу на протестувальників та вбивства В'ячеслава Веремія. Обвинувачений - Павло Бялай. Судді - Левицька та Циктіч.

Протягом усього засідання пані Охимчук, адвокатка обвинуваченого Бялая, намагалася зосередити увагу на собі, своєму здоров'ї, честі та гідності. Вона декілька разів висловила клопотання про відвід судді, застосування закритого судового процесу (адже в залі засідання сидять сторонні люди та намагаються записувати судовий процес на відеопристрої) та призупинення засідання для більш детального ознайомлення зі справою, бо часу в адвокатки було недостатньо. Див. відео з засідання The Insider Ukraine.

На ці заяви відреагувала сторона обвинувачення, зазначивши, що пані Охимчук лише затягує судовий процес і абсолютно не зосереджується на самій справі по вбивству Веремія.

Судді відхили всі клопотання сторони захисту.

Суд оголосив про продовження судового процесу в наступні дні.
Минулого тижня наша спостерігачка не змогла потрапити на засідання Шевченківського районного суду через відсутність інформації по номер зали ані на сайті, ані на інформаційній дошці, ані у секретарки судді.
З цього приводу ми направили звернення до голови суду з проханням налагодити систему інформування про зали - і надалі відслідковуватимемо інформацію про відкритість судових засідань.
25 січня/ 2020