#СправиМайдану
Тижневий дайджест №1
Цього тижня перша група спостерігачів почала відвідувати #СправиМайдану- і відвідала п'ять засідань.
Справа Бойка

У вівторок 20 серпня о 12.30 у Шевченківському районному суді мало відбутися засідання у справі Бойка про розгін Майдану 30 листопада 2013 року. Суддя: Бугіль.
❌Засідання було скасоване через відсутність секретаря. Наступне має відбутися 29.08.

Справа розгону журналістів 30 листопада

Того ж дня, 20 серпня в Шевченківському районному суді Києва відбулося засідання у справі Руслана Марчука про розгін журналістів 30 листопада 2013 року.
Суддя: Трубніков; адвокат обвинуваченого: Смєхнов. Були присутні потерпілі Лебедєва та Мельниченко, інші потерпілі не з'явилися.
Призначене на 15:00, засідання розпочалося о 15:20 і тривало до 17:00.
❌ Відеотрансляція не велася.
Протягом засідання адвокат Марчука проводив перехресний допит потерпілого Мельниченка.
Також сторона захисту обвинуваченого подала клопотання про припинення кримінального провадження до моменту встановлення правонаступників померлого потерпілого Фортунатова.
Суд не задовольнив клопотання про припинення кримінальної справи, але доручив прокурору встановити правонаступників.

Справа по розстрілах на Інститутській ("беркутівців" Аброськіна, Зінченка, Янішеського, Марінченка, Тамтури)

21 серпня У Київському апеляційному суді відбувся розгляд апеляційної скарги захисту на ухвалу Святошинського районного суду про продовження дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою «беркутівцям» Аброськіну, Зінченку, Янішевському та Марінченко у справі по обвинуваченню у вбивствах та інших злочинах, що призвели до загибелі 48 осіб.
Засідання тривало 5 годин 40 хвилин і закінчилося лише о 20-15. Спершу призначене на 19.08, в останній момент засідання було перенесене на 21.08 через хворобу судді.
Колегія суддів у складі судді-доповідачі Шроля, Свінціцької та Габрієля. залишила апеляційні скарги захисту без задоволення. Четверо обвинувачених беркутівців залишаться під вартою.
На засіданні були присутні десятки потерпілих, переважно люди похилого віку. Під час засідання велася відеотрансляція, у залі були присутні декілька журналістів.
Наступне засідання відбудеться 4 вересня о 10:00.

Справа Хандрикіна Андрія

У четвер 22 серпня у Дніпровському районному суді міста Києва у справі по катуванню на колонаді "Динамо" відбулися дебати.
Наступне засідання -відбудеться 30 серпня о 10:00.
Під час засідання суд не надав права висловити репліки сторонам.
Суддя - Оксана Володимипівна Бірса.

‼️Спостерігачкою було зафіксовано некоректну поведінку адвоката обвинуваченого - Валентина Рибіна, який назвав потерпілих "покидьками". Попри це - суддя не зробила йому зауваження.
Хандрикіна судять за побиття активістів під час Революції Гідності. Йдеться про Владислава Цілицького та Михайла Низькогуза, один з яких на той момент був неповнолітній.

Справа про Диктаторські закони 16.01.2014

Того ж дня, 22 серпня, у приміщенні Солом'янського районого суду міста Києва було оголошено про розгляд справи 757/38389/15-к, відомої як Диктаторські закони 16.01.2014.
Колишні народні депутати Єфремов, Гордієнко та Стоян обвинувачуються у зловживанні службовим становищем та фальсифікації результатів голосування під час пленарного засідання Верховної Ради України 16.01.2014. Справу мали розглядати судді Агафонов, Педенко та Криворот.
❌Розгляд справи скасований у зв'язку із відпусткою Криворот. Дату наступного засідання не визначено з тієї ж причини. Суддя перебуває у відпустці з 12.08.2019 по 01.09.2019.
25 серпня / 2019

© All Right Reserved. My company Inc.
e-mail us: hello@company.cc