Харків Прайд 2021 та контрзібрання
Звіт за результатами громадського спостереження
Забезпечення свободи мирних зібрань під час проведення щорічного Прайду в Харкові досі залишається викликом і для організаторів/ок, і для правоохоронців, і для місцевих органів самоврядування. Кілька груп контрзібрань, велика кількість учасників/ць та постійні ризики нападів - той контекст, у якому необхідно планувати охорону публічного порядку на цьому заході.

Про те, як було реалізовано позитивний обов'язок
захисту зібрань та фасилітації цієї свободи владою, читач/ка дізнається у цьому звіті. Звіт є результатом масштабного моніторингу, який був здійснений групою громадського спостереження "ОЗОН", спираючись на українське законодавство та кращі практики, детально викладені у "Керівних принципах зі свободи мирних зібрань" та керівництві "Права людини та забезпечення правопорядку на публічних зібраннях" БДІПЛ/ОБСЄ.

12 вересня 2021 року спостереження на марші ХарківПрайд 2021 здійснювали 6 груп моніторів/ок по всьому маршруту зібрання та контрзібрань. У координації та проведенні спостереження взяли участь 18 спостерігачів та спостерігачок.