Катерина Галушка
Сьогодні з нами у рубриці ОЗОН в обличчях Kateryna Halushka. Катя володіє супер-силою - може моніторити різні заходи по 10-15 годин без сну та їжі, як це і було на одному із засідань у справі про вбивство Павла Шеремета. «Я протрималась зранку і до самої ночі» - каже спостерігачка.

«До ОЗОНу я доєдналась в червні 2019 року для моніторингу Маршу рівності КиївПрайд. Мені було просто цікаво зрозуміти суть моніторингу. Окрім того, я розуміла всю відповідальність, оскільки всі дані, зібрані мною, і фіксація різних правопорушень допоможе організаторам КиївПрайду краще захищати свої зібрання.

А продовжую я цим займатись, тому що мене продовжують мотивувати та надихати люди. Завдяки цій роботі я знаходжу класних людей, із яких я формую своє подальше коло спілкування. І тому я завжди відчуваю якусь підтримку. І звісно мене надихає захист прав людини тому, що я знаю, що все що я роблю, воно не даремно. Коли я вдягаю жилетку, відчуваю себе супер-героєм!

Коли розповідаю іншим, чим я займаюсь з ОЗОНом, люди думають, що я роблю щось непотрібне. Але є й інші, котрі вважають, що я роблю корисну штуку, оскільки зберігаю право кожного на висловлення їх думки, незалежно від того, підтримую я цю думку чи ні. Їм здається, що це складно, але це круто.

З моніторингів найбільше мені запам'ятався момент, коли поліцейські пригостили нас гарячим чаєм. Ми тоді дуже змерзли.Це було під час одного із віче під Офісом президента.

Проте, є і те, що складно. Для мене складно зберігати нейтралітет особливо на протестах, які я, як людина, підтримую ідеологічно. Найважче було 24 серпня, коли під час заходу усі почали схиляти голови перед фотографіями загиблих на фронті, а ми з Анатолієм Дідиком, з яким я тоді моніторила у парі, не могли цього зробити, тому що ми є нейтральною стороною. Проте, ми продовжили той моніторинг.

В підсумку, ОЗОН мене змінив. Тепер я почала сприймати ситуацію з двох сторін. Якщо раніше я підтримувала лише когось одного, то зараз я можу зрозуміти мотивацію кожної групи. Я почала аналізувати все безпристрасно і завдяки цьому я тепер краще розумію суть речей з якими працюю.