Іван Голод
Щодо реакції на спостерігачів, Іван говорить, що вона залежить від тематики заходу, але звичайні перехожі, які не підтримують жодну із сторін, зазвичай реагують позитивно.

Про дискримінацію: "Мені здається, справжня недискримінація має місце лише тоді, коли відсутня будь-яка оцінка меншин, коли ми не зосереджуємося на їхній інакшості, а сприймаємо як належне. Коли ж ми виділяємо певну меншину серед інших, тут неважливо, в негативному чи позитивному сенсі - ми вже їх дискримінуємо, адже ставимо на них тавро "інакшості", яке не дозволяє їм повноцінно інтегруватися в суспільство. В той же час, я з повагою ставлюся до людей, які під тиском страху виходять на мирні зібрання, не бояться заявити про себе. Це дуже просуває культуру свободи слова, вираження власної думки і позиції."

Нещодавно закінчився наш Конфліктні протести: спецкурс по моніторингу і ми вирішили дізнатися, що нашим волонтерам сподобалося найбільше. Іван відзначив Oleg Martynenko і його практичні експерименти: "В такі моменти розумієш, що ти не просто монітор, який прийде, пофотографує і на цьому закінчить всю діяльність, а ці навички реально зроблять нас професіоналами, які можуть аналізувати отриманий матеріал власноруч".
Звичайно ж, ми не могли оминути питання мотивації і запитали, що змушує спостерігачів одягати жовті жилетки, брати до рук блокнот і фотоапарат та йти на мирне зібрання. Іван сказав, що це саме зміни, хай навіть поки не такі відчутні, як хотілося б, але вони точно є:


"Звичайно, ніхто не скаже: "Ми почали носити жетони чи зняли маски через тиск ОЗОНу", але впевненість, що ми цьому посприяли, дає натхнення".
Іван Голод волонтерить з нами вже більше півроку. За цей час він моніторив близько десяти мирних зібрань, а на деяких був просто як учасник. Говорить, що різниця між враженнями однозначно є:


"Хоч брати участь у мирних заходах важливо, і це дійсно впливає на зміни в країні, та коли ти одягаєш жилетку ОЗОНу, то відчуваєш більшу приналежність до змін, реформ і головне - контролю над ними. Також відчувається певна відповідальність перед мітингувальниками, адже саме активні люди в зоні ризику, і саме ти, в разі чого, повинен їм допомогти і встановити справедливість".