#СправиМайдану
Щотижневий дайджест №3
Протягом минулого тижня група спостерігачів та спостерігачок відвідала чотири засідання.
Одне з них було перенесено через неявку адвоката. Свідок у справі розстрілу на Інститутській заявив про погрози з боку слідчого. Продовжено запобіжний захід обвинуваченим у справі розстрілу на Інститутській.
Справа Щеголева (силовий розгін у ніч з 18 на 19 лютого 2014 р.)

3 вересня у судовому засіданні у справі по обвинуваченню Олександра Щеголєва продовжили дослідження висновку службового розслідування МВС, а також досліджували листи слідчому стосовно кількості задіяних в операції працівників правоохоронних органів і виданої та застосованої зброї.

На засіданні був присутній потерпілий Опаленко.

На початку засідання була розглянута заява захисту Щеголєва на дозвіл обвинуваченому відвідати лікаря 09 і 17 вересня у клініці "Оберіг". Суд і присутні не заперечували.

Засідання розпочалося о 9.50 із запізненням на 20 хвилин. Закінчилось о 10.50. Суддя повідомив, що 5 і 6 вересня будівля Шевченківського суду буде знеструмлена, через що на сьогодні (3 вересня) були перенесені засідання, на яких необхідно визначити запобіжний захід обвинуваченим, тому необхідно раніше закрити наше засідання.


3.09. Засідання у справі Щеголева
Справа беркутівців Аброськіна, Зінченка, Янішевського, Тамтури, Марінченка (розстріл на Інститутській 20-го лютого 2014 р.)

3 вересня відбулося судове засідання у справі розстрілів на Інститутській.

Засідання почалось з запізненням на 15 хвилин без пояснення причин (о 11:44). Судова зала була відкрита о 11:20, після того як завели обвинувачених. У залі були присутні 5 преставників національної гвардії.

Потерпілі не з'явились, але сторони не заперечували у проведенні засідання без них. Велася онлайн трансляція.

На минуле засідання не прибули прокурори у зв'язку з невизначеністю їхнього правового статусу. Тому це засідання розпочалось з вибачення прокурора - Олексія Донського перед потерпілими, а також перевіркою їх посвідчень і довідок з генеральної прокуратури.

Після цього суд перейшов до допиту свідка захисту - Сергія Лободи, екс-беркутівеця 1-ої оперативної роти, 2-й взвод. Свідок зазначив, що не може свідчити щодо подій 20-го числа, оскільки "отримав травму 18-го і був госпіталізований". Були надані 2 відеодокази його перебування на території протесту, де свідок впізнав себе. Лобода сам є обвинуваченим по 3-ох справах, а також стверджує, що було відкрите провадження де він має проходити як потерпілий, але жодного службового розслідування проведене не було, і номеру провадження він не знає. Свідок вважає, що на нього чиниться тиск з боку прокуратури, зокрема, що "слідчий просив його свідчити щодо своїх командирів, а в інакшому випадку погрожував, що будуть відкриті кримінальні справи проти нього самого".

Судом було оголошено перерву на 50 хвилин. Після перерви у залі слухали свідка захисту - Остапчука Олександра - екс-беркутівця 2-ої оперативної роти,який разом з Янишевським і Маринченко був в АТО. Адвокат запитав, чи він особисто вважає, що Янишевський і Маринченко можуть втекти з країни. Свідок відповів негативно. Свідок зазначив, що не може свідчити щодо подій 20-го числа, оскільки в ніч з 19-го на 20-те отримав травму і знаходився в лікарні. Проте він стверджує, що чув постріли, хоча особисто не бачив вогнепальну зброю з обох боків. Суддя запитав, чи він продовжував працювати в міліції після ліквідування підрозділу "Беркут" і чи змінився функціонал нового підрозділу - ПМОП. Свідок сказав, що нічого не змінилось, ті ж правила, спецзасоби та обов'язки.

Засідання завершилось о 3:20 та було призначене наступне засідання 5/09/2019 о 11:30.


Наступне засідання у цій справі відбулося 5 вересня.

Суддя - Дячук Сергій Іванович.
Були присутніми обвинувачені - Зінченко, Амброськін, Маринченко, Янішевський, Тамтура.
Прокурори: Сімонов, Земсков.
Захисники: Горошинський, Ворфоломєєв, Решко.
Потерпілі: Мовчун (сестра загиблого Андрія Мовчун ), Бондарчук, Адамчук та Опанасюк.

Спостерігачкою було зафіксовано присутність великої групи підтримки сторони обвинувачення. Були присутніми і ЗМІ.
Засідання тривало більше 4-х годин з двома перервами (технологічна та на прийняття рішення по клопотанню). Під час засідання велася онлайн трансляція. Були продемонстровані 2 відеодокази.
Зі сторони захисту було допитано свідка Журбія.

Прокурори подали клопотання продовжити запобіжні заходи до всіх обвинувачуваних. Клопотання було задоволено.




3.09. Засідання у справі Щеголева
Справа командира роти харківського "Беркуту" Шаповалова.

4 вересня відбулося засідання по епізоду 18.02.2014 - "Мирна хода" (справа по обвинуваченню Шаповалова)

Засідання було перенесене через неявку захисників обвинуваченого. Двоє з трьох захисників Шаповаловане надали будь-якої інформації про відсутність в засіданні. Захисник Юсупова по телефону повідомила Суд про те, що перебуває в іншому засіданні.

Суд, вислухавши думку учасників процесу постановив: в зв'язку з неявкою в судове засідання захисників обвинуваченого, і категоричною відмовою щодо подальшого розгляду справи у відсутності своїх захисників обвинуваченим Шаповаловим — суд постановив відкласти розгляд справи на дату, яка була визначена раніше - 19 вересня, 13:10.
8 вересня/ 2019