#СправиМайдану
Щотижневий дайджест №16
Напад тітушок на мітингувальників 18.02.2014 р. на перехресті вул. Великої Житомирської та Володимирської.

Через неприбуття потерпілих 14 січня не вібулося засідання Шевченківського районного суду у справі про напад тітушок на мітингувальників. Справа перебуває на стадії допиту потерпілих.

Суддя запропонував допитати обвинувачених, але вони не були готові до допиту. Адвокат запропонував встановити строк, після якого суд пропустить стадію допиту потерпілих, якщо вони не прибудуть на замідання. Прокурор запропонував перенести засідання.

Розстріл на Інститутській 20-го лютого 2014-го року

14 січня відбулося судове засідання у справі про розстріли на Інститутській.
На нього прибули близько 20 представників потерпілих та їх адвокати – Закревська, Тітич, Дикань, Сторожук. На початку засідання суд констатував відсутність обвинувачених – Янішевського, Тамтури, Маринченко, Аброськіна, Зінченко.

Суд наголосив, що йому стало відомо про ухвалу Київського апеляційного суду від 28-го грудня 2019 року, щодо зміни запобіжного заходу на особисті зобов'язання та про їх переміщення на непідконтрольні Україні території, виключно зі ЗМІ. І на момент судового розгляду 14-го січня до Святошинського суду не надійшло жодного офіційного повідомлення. Адвокати захисту підтвердили цю інформацію – 28-го грудня всі підзахисні перебували під контролем правоохоронних органів України, а 29-го було доставлені на КПП Майорське.

Адвокати заявили, що це був їх останній контакт з підзахисними – понад 2 тижні, а також до сьогоднішнього дня в них немає повного тексту судового рішення 28-го грудня. Адвокати заявили, що за наявною в них інформацією у підзахисних на момент перетину лінії розмежування не було в наявності українських паспортів (деякі припинили свій строк дії). В цей момент виник невеликий конфлікт з адвокатом потерпілих Тітичем. Він намагався з'ясувати, чи були обвинувачені передані з власної волі. Суддя не дав йому можливість висловитись.

14 січня 2020

Засідання Святошинського районного суду у справі про Розстріл на Інститутській 20-го лютого 2014-го року
Засідання розпочалось з клопотання про відвід групи прокурорів через недовіру сторони потерпілих до нової групи прокурорів (Мазепіна, Суботін, Шевеленко - були фізично присутні на засіданні 14-го січня; Куций не може бути відведений за причини його фізичної відсутності).

Адвокат Євгенія Закревська зачитує клопотання, в якому йдеться про їхні сумніви в незалежності і неупередженості прокурорів. Вона зазначає, що Куций, Шевеленко та Суботін, виступаючи в Апеляційному суді по цій справі, не виконували функцій прокурорів щодо підтримки державних обвинувачень. Вона також заявила, що генеральний прокурор, необґрунтовано змінивши групу прокурорів, мав на меті перешкодити їх діяльності.

Головуючий суддя заявив, що клопотання буде розглянуто невідкладно.
Усі адвокати потерпілих підтримали це клопотання в повному обсязі. Адвокат Тітич додає, що ним була подана заява до ДБР про злочин, вчинений генеральним прокурором Рябошапкою за ч.2 ст. 343, а також колегією суддів Апеляційного суду за ст. 375.

Адвокати захисту одноголосно заявили, що для відводу прокурорів немає підстав. Адвокат Решко також заявив, що це засідання взагалі не має відбуватись з причини відсутності обвинувачених – ст. 323 КПК. Суддя заперечив, констатувавши, що рішення про розгляд відводу вже прийнято.
Прокурори також не бачать підстав для їх відводу згідно ст. 77, але не заперечують, щодо розгляду цього клопотання посилаючись на практику ЄСПЛ – якщо відвід заявлений, він має бути розглянутим.

О 12:28 судом оголошена перерва 40 хвилин.
О 14:00 суд повернувся з нарадчої кімнати, оголосивши, що клопотання про відвід групи прокурорів задоволене.

Суд також висловив обурення декількома обставинами. Судом встановлено, що на вже видаленому старому сайті ГПУ від 28-го грудня 2019 року була опублікована інформація, яка могла трактуватись як вказівки суду. А, враховуючи відсутність юридичної освіти у складі судів присяжних, така інформація може трактуватись ними як єдино можливі кроки. Ця обставина буде обговорюватись у контексті можливого втручання у роботу суду присяжних.

Наступне засідання призначене на 17 березня 2020 року о 11:30 за новою адресою (Якуба Коласа 27а, 6 поверх). Перерва у 2 місяці надана з метою надання змоги новій групи прокурорів ознайомитись з матеріалами справи.Розгін протестувальників на Майдані Незалежності в ніч з 29 на 30 листопада 2013; побиття на вул. Банковій 1.12.2013

14 січня відбулося засідання Шевченківсьвкого районного суду у справі про розгін мітингувальників на Майдані Незалежності. Справа перебуває на стадії розгляду письмових доказів.

На початку засідання адвокат подав клопотання про те, що медичні документи, представлені на минулому засіданні є недопустимими доказами і не мають розглядатися судом. Серед причин було зазначено, що ці медичні документи були отримані у недопустимий процесуальний спосіб; експерти використовували копії довідок, а не оригінали; у одного з потерпілих у медичній довідці з його слів написано, що він потсраждав від побутової травми вдома

Прокурор заявив, що клопотання безпідставне. Потерпілий Колоша пояснив, що деякі потерпілі під час Майдану говорили про побутові травми у медичних закладах, тому що вони боялися переслідування з боку правоохоронців.

Після цього прокурор надав наступні письмові докази. У зв'язку з навантаженням наступне засідання призначено на 10 березня о 15:00.


Напад на автомайданівців 23.01.2014 на вул. Щорса

Спостерігачка не змогла потрапити на засідання Шевченківсього районного суду через відсутність інформації про номер зали.
Близько 13:05 спостерігачка прибула до суду, від нацгвардійців вона дізналася номер кабінету судді 611 (і не змогли назвати залу суду, не проводиться засідання) , там від секретарки спостерігачка дізналась приблизний номер зали 5 (секретар не була впевнена). Біля кабінету на стенді не було інформації про залу суду. 5 зала виявилась зачиненою. На жодному з інших інформаційних стендів не було інформації про залу суду. Таким чином, спостерігачка не змогла потрапити на розгляд справи.
20 січня/ 2020