#СправиМайдану
Щотижневий дайджест №10
Розстріл на Інститутській 20.02.2014
22 жовтня в рамках справи розстрілів на Інститутській відбулося засідання суду, на якому допитували двох свідків, які в часи революції Гідності були внутрішніми військовими і були членами екіпажу "водомету".
Під час свідчень пана Паламарчука суд, за клопотанням сторони захисту, переглянув відео подій лютого 2014 року.


Переслідування за участь в акціях протесту

24 жовтня в Оболонському суді мали зачитувати обвинувальний акт у справі про переслідування за участь в акціях протесту.
Обвинувачувані: слідчі Солом'янського райвідділу – Гончаренко, Борисенко, Бондюк та прокурор Солом'янської прокуратури – Уздемир.
Потерпілі – двоє водіїв, які перевозили автомобільні покришки у січні 2014 року.

На засіданні були присутні всі четверо обвинувачуваних, 3 адвоката, прокурор – Сергій Табалюк, представник потерпілих –Роман Маселко.
Через відсутність адвоката одного з потерпілих (він був задіяний в іншому судовому засіданні) суддя Родіонов С.О. переніс засідання на 28 листопада 15:30.

Нагадуємо, що справа перебуває в суді з 2015 року. Лише у березні 2017 почали зачитувати обвинувальний акт і досі не завершили.
Як йдеться в обвинувальному акті, обвинувачені, безпідставно склавши протоколи та інші офіційні документи, під час Майдану звинуватили потерпілих у масових заворушеннях та заарештували їх лише тому, що вони перевозили шини.
Інші новини з відкритих джерел
Мирна хода 18 лютого 2014
За інформацією Адвокатської дорадчої групи, захист обвинуваченого Шаповалова заявив відвід судді Зубцю на засіданні у Подільському районному суді 22 жовтня. Відвід було розглянуто — відмовлено. Шаповалову продовженно тримання під вартою до 19 грудня 2019 року.

Побиття студентів-акторів на Майдані
Потерпілий у справі побиття студентів-акторів на Майдані у Подільському суді в понеділок, 21 жовтня, висловив недовіру прокурору Миколі Ніколаєву і заявив йому відвід (за інформацією АДГ).
Прокурор, знаючи про неможливість прибуття потерпілого до суду із-за кордону, навіть не спробував з ним зв'язатись і повідомити, що буде просити його явку обов'язковою, вірогідно погодивши це з захистом. Захист проти відводу заперечував.
Проте суд відхилив відвід і призначив справу до розгляду.

Розстріл на Інститутській 20-го лютого 2014-го року
Святошинський суд пом'якшив запобіжний захід одному з п'яти обвинувачених Тамтурі з цілодобового на нічний домашній арешт (з 22 до 6 ранку), без носіння браслету до 24.12.2019 (за інформацією АДГ).

Нагадуємо, що п'ятьом колишнім беркутівцям інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану. Усього, як пояснив прокурор Генеральної прокуратури України Яніс Сімонов, вдалось ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській. 20 із них зараз у розшуку.
26 жовтня/ 2019