Аріна Рожкова
Про моніторинг, що запам'ятався найбільше:"Напевно у всіх найкраще запам'ятовуються ті події, які викликають найбільше емоцій. На моніторингу це, зазвичай, конфліктні або напружені ситуації, але мені пригадався найбільш мирний моніторинг – це було святкове спостереження на День Незалежності."

Про безсторонність та перешкоди під час моніторингу: "Принцип нейтралітету, зазвичай, для спостерігачів/ок є навіть перевагою, адже не доводиться пояснювати людям з різними поглядами чому ти на цьому зібранні – це допомагає уникати конфліктів. Якщо ж я знаю, що не зможу не виявляти прихильність учасницям/кам, я не йду на зібрання цієї тематики. Перешкодою безсторонності також буває присутність твоїх друзів, подруг і знайомих на зібранні, адже вони, як правило, виступають учасниками й учасницями, і висловлювати дружнє ставлення до них може також означати виявлення прихильності до зібрання, тому з вітаннями і обнімашками під час моніторингу треба бути обережною"

Про значення спостереження: "Важливо не проґавити, що після моніторингу треба заповнювати звіт, адже це надзвичайно важлива частина роботи, на основі якої будуть робити рекомендації або писати запити. Під час моніторингу є чудова нагода почути позицію і мотивацію обох сторін, це допомагає краще зрозуміти погляди різних груп і взаємовідносини між ними. Окрім цього, я почала краще розбиратися у принципах роботи поліції, що є чудовою можливістю перевірити свої теоретичні знання з університету на практиці, побачити, як це працює, або навпаки – зрозуміти, чому це так не працює."

Жовті жилетки стали більш впізнаваними і вже не доводиться відповідати на запитання на зразок: «Зачєм намерочкі машинок запісиваєм?», «Нащо ви нас знімаєте?». Я завжди люблю показувати посвідчення ОЗОН – тим паче, тепер воно супер-круте і виглядає дуже серйозно.
Я почала більше цінувати право на мирні зібрання як реальний спосіб донести свою позицію, а також вплинути на прийняття рішень органами влади." – розповідає Arina Rozhkova, продовжуючи нашу рубрику #озон_в_обличчях

Моїм першим досвідом в ОЗОН було спостереження на КиївПрайді 2017. Якраз перед цим проводили тренінг ОЗОН і я, тоді волонтерка Центру Громадянських Свобод в рамках кампанії LetMyPeopleGo, вирішила піти, бо вже чула про групу громадського спостереження раніш