Акція "Архітектори за справжню містобудівну реформу" та паралельні зібрання 16/11/21
Звіт за результатами громадського спостереження
Забезпечення свободи зібрань є доволі складним завданням для влади. Особливу складність це завдання становить для поліції, яка несе основну відповідальність за забезпечення можливості провести зібрання і разом з тим підтримання громадського порядку.

Інколи таке завдання ускладнюється необхідністю забезпечити реалізацію свободи мирних зібрань для всіх акторів протестного життя, які виявили бажання зібратись в конкретному публічному місці, а на сьогоднішній день — ще і викликами пандемії. В такій ситуації поліція має докласти всіх зусиль для оцінки ризиків та ефективної фасилітації усіх процесів, у такий спосіб, який надасть людям можливість у повній мірі реалізувати свою свободу.

Звіт є результатом моніторингу, який був здійснений групою громадського спостереження "ОЗОН", спираючись на українське законодавство та кращі практики, детально викладені у "Керівних принципах зі свободи мирних зібрань" та керівництві "Права людини та забезпечення правопорядку на публічних зібраннях" БДІПЛ/ОБСЄ.

16 листопада 2021 року спостереження за акцією "Архітектори за справжню містобудівну реформу" та кількома паралельними зібраннями здійснювали 2 спостерігачі та спостерігачка ОЗОНу. Кожне із зібрань стикнулось із небажанням поліції допускати учасників/ць до місця проведення (територія ОПУ), а в результаті змогли потрапити на заявлене місце лице учасники/ці однієї акції.

Опис подій, детальний розбір і оцінку дій поліції Ви можете знайти у цьому звіті.